W zgodzie z Tradycją - Szkoła YIN-YANG
 

TRENINGI KOBIET


 

Zapraszam KOBIETY na specjalne zajęcia przeznaczone aktywowaniu żeńskiej energii i uwolnieniu kobiecego ciała :)
Grupy te są przeznaczone wyłącznie dla dorosłych kobiet (powyżej 19 roku życia), nie ma natomiast górnej granicy wieku.


Idea zajęć
Żeńska energia była tłumiona przez tysiące ostatnich lat. System patriarchalny i tzw "Czas Snu" ludzkości, spowodowały, że kobiety zagubiły połączenie z własną Mocą i świadomość tego kim są, jakie posiadają możliwości, jaką mają rolę i jakie znaczenie w energetyce całej planety.
Na szczęście, w starych kulturach, gdzie tradycja była przechowywana i przekazywana z pokolenia na pokolenie, zachowały się przeróżne techniki, ćwiczenia i wiedza przeznaczone właśnie dla kobiet.
Ponieważ od wielu lat krążę po świecie starych tradycji - spotkałam się z wieloma przekazami na ten temat, poznałam nauczycieli i nauczycielki, którzy udostępniają tę wiedzę dla świata zachodniego.
Mój wkład w temat budzenia żeńskiej energii polega na tym, że opracowuję tę wiedzę i udostępniam ją w tak przystępnej formie, jak to jest możliwe w "cywilizowanym" społeczeństwie.
Cały czas się szkolę i odkrywam temat żeńskiej energii, więc to, co będę wam udostępniać również będzie ewoluowało i z czasem (mam nadzieję), pozwoli naszemu pokoleniu na rozpoznanie tego tematu głębiej.
Liczę na to, że kolejne pokolenia kobiet będą już dorastały ze świadomymi matkami, babciami i ciotkami, które przekażą im prawdę o tym, kim i czym tak naprawdę jest Kobieta.


TRENING KOBIECEJ ENERGII i CIAŁA
Zajęcia skupiają się na pracy z kobiecym ciałem oraz energią, w oparciu o starożytne systemy, takie jak: Tai Chi (Taiji), Chi Kung (Qigong), techniki tradycji starosłowiańskiej, wybrane techniki szamańskie Ameryki Płd.

Na zajęciach zajmujemy się m.in.:
- uruchomieniem i uelastycznieniem kobiecego ciała
- uwolnieniem od blokad, schematycznych (zblokowanych) pozycji
- ćwiczeniami mięśni i ścięgien obszaru miednicy
- wybranymi ćwiczeniami Gimnastyki Słowiańskiej Kobiet
- pogłębieniem oddechu i oddechem "żeńskim"
- poruszeniem żeńskiej energii
- nakierowaniem uwagi kobiet na ich naturalne "Pola Mocy"
- Ćwiczeniem "Błogosławieństwo Kobiet"
- a docelowo również głęboką pracą z żeńską energią (dla wytrwałych uczestniczek).

Każde zajęcia są inne, ale też logicznie powiązane z całym tematem pracy nad kobiecym ciałem i energetyką. Dlatego zalecam całoroczny, stały trening, ponieważ przyniesie głębsze efekty.

ZAJĘCIA ODBYWAJĄ SIĘ 1x W MIESIĄCU

PLAN TRENINGOWY 2018/2019:
28 września 2018
12 października 2018
23 listopada 2018
14 grudnia 2018
18 stycznia 2019
(ostatnie zajęcia otwarte)


GIMNASTYKA SŁOWIAŃSKA KOBIET
Na zajęciach praktykujemy starą, tradycyjną formę specjalnej gimnastyki dla kobiet - Bieriegini. Wywodzi się ona z tradycji Słowiańskiej, a w obecnych czasach po raz pierwszy została opracowana na Białorusi, ewoluując potem na różnych obszarach Rosji i Ukrainy.
Zgodnie z przekazem: "Gimnastyka Słowiańska Bieriegini, to praktyka energetyczna starożytnych Słowian, naszych prapradziadków. Kobiety słowiańskie mają wielką moc, która jest przekazywana przez naturę jako pamięć genetyczna. Dawne pokolenia Słowiańskich Kobiet były niemal wszechmocne: potrafiły  kontrolować żywioły, leczyć, zapewniać bezpieczeństwo i dobrobyt całej rodzinne."

Ten system ćwiczeń składa się z 27 dynamicznych układów ciała, podzielonych na trzy światy słowiańskiej mitologii, po 9 pozycji - Górny świat (Prawia), Środkowy Świat (Jawia), Dolny Świat (Nawia).
Każda z pozycji reprezentuje cechę, cnotę lub aspekt życia, ma swój własny symbol, a także inne odpowiedniki (afirmacje, zaklęcia, cel).
Symbole przypisane do każdej pozycji, pochodzą głównie z tradycyjnego haftu słowiańskiego. Słowianie zwykli haftować takie symbole na swoich ubraniach i innych materiałach włókienniczych, w różnych magicznych celach - dla ochrony, siły, harmonii, dobrego zdrowia itd.

 

 

Gimnastyka Słowiańska Bieriegini koncentruje się na kobiecych częściach ciała - piersiach, biodrach, brzuchu, udach - a także na organach, takich jak grasica, tarczyca, węzły chłonne. Jest odpowiedni równiez dla kobiet w ciąży i miesiączkujących. W rzeczywistości łagodzi bóle menstruacyjne i pomaga w różnych kobiecych dolegliwościach. Gimnastyka ta wpływa na regulację układu hormonalnego kobiet, a także oddziałuje dobroczynnie na psychikę, energetykę oraz żeńską duchowość.

Codzienna praktyka tej Gimnastyki to rytuał. Praktykujesz w nim ciało, umysł i ducha.
Ćwiczymy bez biustonosza (a na pewno bez fiszbin!), najlepiej w wygodnej, rozkloszowanej długiej spódnicy, lub przynajmniej wygodnych luźnych spodniach.


ZAJĘCIA ODBYWAJĄ SIĘ 1x W MIESIĄCU

PLAN TRENINGOWY 2018/2019:
28 grudnia 2018
25 stycznia 2019
 


Informacje techniczne

Ćwiczymy w wygodnym ubraniu:
- długie, LUŹNE i szerokie spodnie, lub spódnico-spodnie (bez zamka i paska, z naturalnego materiału);
- na zajęcia Gimnastyki Słowiańskiej - może być również długa spódnica;
- bawełniana lub lniana koszulka (bez dekoltu)
- grube skarpety (z naturalnego materiału), antypoślizgowe;
- bez biustonosza, albo z biustonoszu sportowym (BEZ FISZBIN!);
- na Trening Kobiecej Energii i Ciała - ciepła bluza.

Akcesoria dodatkowe:
- na zajęcia Gimnastyki Słowiańskiej - zalecam przynosić swój koc (koce można przechowywać na miejscu, w szkole);
- na zajęcia Gimnastyki Słowiańskiej - polecam nakolanniki z materiału (dla ochrony kolan).
- na Trening Kobiecej Energii i Ciała - obowiązkowo własny koc (koce można przechowywać na miejscu, w szkole);
- na Trening Kobiecej Energii i Ciała - zalecam poduszkę do medytacji.
 


Instruktorka: Izabela E. Paletko

Kontakt
Terminy i miejsca zajęć
Regulamin