W zgodzie z Tradycją - Szkoła YIN-YANG
 

Technika Bowena


Technika Bowena jest naprawdę ciekawą i niezwykłą formą terapii. Nie przypomina żadnej z popularnych technik pracy z ciałem, choć można ją wizualnie porównać do połączenia akupresury i pracy z powięzią. W moim odczuciu jest niczym gra na instrumencie - porusza pewnymi obszarami
w ciele, niczym strunami, powodując poprzez wibracje poruszenia energii.

Twórcą tej metody jest Australijczyk Tom Bowen - samouk, terapeuta z głęboką intuicją i darem.

Można wiele pisać na temat tej terapii, najlepiej jednak jej właściwości oddaje fragment ze strony http://bowentechnique.pl:
"Technika Bowena jest holistyczną terapią, która koncentruje się na uzdrawiających zdolnościach naszego własnego organizmu. Każdy z nas jest istotą jedyną w swoim rodzaju, niepowtarzalną, a więc i warunki funkcjonowania każdego organizmu mogą nie być takie same. Jest tylko jeden lekarz, który wie dokładnie, co złego dzieje się z nami i gdzie leży przyczyna naszych problemów – jest to nasz własny „LEKARZ WEWNĘTRZNY”! Przez stosowanie bardzo delikatnych, specyficznych ruchów Bowena precyzyjnie w konkretnych miejscach na ciele, budzimy owego „wewnętrznego lekarza”, który całkowicie bierze na siebie rozpoczęcie procesu samoleczenia!"

Technika ta polega na delikatnym przemieszczaniu tkanek w określonych punktach ciała. Ruchy te wysyłają sygnały do wnętrza organizmu, przywołując stan naturalnie zrelaksowanej tkanki (który jest zapisany głęboko w pamięci naszych komórek - należy go tylko przywołać).
Pomiędzy kolejnymi partiami ruchów robi się krótkie przerwy, aby organizm miał możliwość zainicjować proces samoleczenia.

Zabiegi wykonuje się przeciętnie raz w tygodniu (nie częściej), a ilość wizyt jest zależna od danego przypadku. Może się okazać, że już trzy wizyty wystarczą, aby odblokować przepływ energii i rozpocząć proces zdrowienia, jednak zazwyczaj wykonuje się serię około 5, 6 zabiegów. Jeśli przydatna jest kolejna seria, to pomiędzy nimi warto zrobić około miesiąca przerwy.

Technika Bowena jest wskazana DLA KAŻDEGO. Może wspomóc uzdrawianie w prawie każdym przypadku, a u osób zdrowych - przywołać stan relaksu, odprężenia ciała i umysłu.
Nie ma żadnych przeciwwskazań do stosowania zabiegów, można je wykonywać zarówno na osobach zdrowych i w pełni sprawnych, jak i kobietach w ciąży, dzieciach, zwierzętach, osobach poważnie chorych.
W sporadycznych przypadkach metoda ta może nie zadziałać (jest to mniej więcej 1 na 50-80 osób), lub zadziałać w sposób, jakiego Klient nie oczekiwał, np relaksacyjnie, zamiast pobudzająco, lub regenerując obszary "nie planowane" w terapii.

W trakcie mojej praktyki miałam okazję skutecznie przetestować ją w takich przypadkach,
jak: problemy z kolanami (bóle, zwyrodnienia, a przede wszystkim - kontuzje); nadwaga; płyny zatrzymane w tkankach (obrzęki); stany napięcia mięśni; napięcia psychiczne i rozdrażnienie; bóle i dolegliwości kręgosłupa; zaburzenia rozwoju u dzieci i inne.
Poleca się ją również w takich przypadkach jak: problemy neurologiczne, kardiologiczne, kostno-stawowe, przemiany materii, SM, otyłość, bóle lędźwi itp.
Ważne - wieloletnie zwyrodnienia barków leczy się raczej długo, są to wyjątkowo trudne przypadki (choć i tu zdarzają się spektakularne uzdrowienia).

Technika Bowena jest bardzo subtelna, a jej głównym zadaniem jest uruchomienie własnego procesu samoleczenia osoby terapeutyzowanej. Aby to nastąpiło, Klient powinien spełnić kilka warunków, które są dosyć proste, lecz niezbędne. O warunkach tych rozmawiamy na pierwszej sesji/spotkaniu.

BARDZO WAŻNE!
Każdy poddawany zabiegom Techniki Bowena musi na ten czas powstrzymać się od innych zabiegów, terapii, masaży itp, ponieważ proces samoleczenia uruchomiony Techniką Bowena wymaga czasu i "ciszy" energetycznej, aby organizm zintegrował bodźce otrzymywane przez kilka tygodni działania tą formą terapii.


 
Prezentacja Techniki Bowena

 
 
 

 

WAŻNE INFORMACJE DODATKOWE
Technika Bowena pomaga na wiele schorzeń i problemów, ale trzeba mieć świadomość tego, że długotrwałe dolegliwości ("zastarzałe") wymagają czasu i cierpliwości. Podobnie jest z dolegliwościami wynikającymi ze złych nawyków życiowo-żywieniowych - tu już niezbędna jest współpraca Klienta z terapeutą, polegająca m.in. na woli przeprowadzenia różnych zmian w życiu codziennym, aby wesprzeć proces terapeutyczny.
Nierzadko sama Technika Bowena nie wystarczy, aby doszło do pełnego uzdrowienia, dlatego też wspieram ją (a czasem zastępuję, stosownie do problemu z jakim mamy do czynienia) innymi formami terapeutycznymi,
aby wprowadzić większy balans energetyczno-żywieniowo-życiowy.
Terapie, metody pozostałe:
Medycyna Chińska i Dietetyka w/g Tradycyjnej Medycyny Chińskiej; naturalna suplementacja; masaż dźwiękiem (w/g starożytnej techniki nepalskiej); doradztwo w zakresie psychologii duchowej (jeśli zachodzi taka potrzeba).


Jeśli chcesz umówić się na zabieg...

Zabieg wykonuje się na stole do masażu, klient jest w bardzo krótkich spodenkach (szortach, lub obszernych majtkach) i koszulce na cienkich ramiączkach, lub w samym biustonoszu (u kobiet), dodatkowo - przykryty ręcznikiem.
Zabieg Bowena trwa ok. 35-50 minut (w zależności od pacjenta, jego stanu i reakcji na zabieg).
Pierwsza wizyta (diagnoza, wywiad z Klientem + wstępne procedury Bowena) trwa od 60 do 90 minut.

Zabiegi wykonuje:
Izabela E. Paletko

Miejsce: Maloka Staniątki
www.maloka.pl/gabinet-terapii


Inwestycja*: SPRAWDŹ TUTAJ
(Pierwsze spotkanie - jest to konsultacja, w trakcie której omawiamy problem, dobieramy formę terapii i ustalamy ewentualne dodatkowe zalecenia, które pogłębią terapię i będą wspierające w całym procesie. Na pierwszym spotkaniu, poza diagnozą i doborem terapii, zawsze odbywa się też pierwszy zabieg)
 

Zadzwoń lub napisz i umów się:
tel. 796 871 888 (poniedz.-piątek, godz. 10:30 - 16:30)
e-mail: maloka.kontakt@gmail.com (podaj swoje dane i telefon oraz krótko opisz dolegliwości)Istotne! W przypadku dużej ilości Klientów, możliwy dłuższy czas oczekiwania na terapię (na pierwsze spotkanie).
Ze względu na ograniczoną ilość czasu, preferuję kontakt mailowy (proszę cierpliwie oczekiwać na odpowiedź, ze względu na ogromną ilość pracy, może się ona opóźniać). Będę wdzięczna za wyrozumiałość :)