W zgodzie z Tradycją - Szkoła YIN-YANG
 

Nowości


 

Grafik zajęć - PAŹDZIERNIK 2019

TAI CHI i CHI KUNG - grupa początkująca (KRAKÓW)
Kraków, os. Dywizjonu 303, Szkoła Społ. Nr 3
SPOTKANIE ORGANIZACYJNE + PIERWSZY TRENING: 7 października 2019
Jeśli w tym dniu zbierze się wystarczająca ilość osób chętnych do zawiązania grupy - rozpoczniemy standardowe treningi, zgodnie z informacjami poniżej:
Terminy zajęć: poniedziałek, środa  (18:00-19:30)
Opłata za dany miesiąc (8 zajęć): 150 zł
-------------------------------

TAI CHI i CHI KUNG - grupa początkująca (STANIĄTKI)
Staniątki 315, k/Niepołomic - Dom Pełen Kultury
SPOTKANIE ORGANIZACYJNE + PIERWSZY TRENING: 14 października 2019
Jeśli w tym dniu zbierze się wystarczająca ilość osób chętnych do zawiązania grupy - rozpoczniemy standardowe treningi, zgodnie z informacjami poniżej:
Terminy zajęć:
poniedziałki, godz. 19:30-21:00
środy, godz. 19:00-20:30

Opłata za dany miesiąc (5 zajęć): 90 zł
ODWOŁANE: 30.10.2019
-------------------------------

TAI CHI - GRUPA Średniozaawansowana I
Kraków, os. Dywizjonu 303, Szkoła Społ. Nr 3
Terminy zajęć:
wtorki, godz. 19:30-21:00
środy, godz. 18:00-19:30
Opłata za dany miesiąc (8 zajęć):
140 zł
START:  8 października 2019
-------------------------------

TAI CHI - GRUPA Średniozaawansowana II
Kraków, os. Dywizjonu 303, Szkoła Społ. Nr 3
Staniątki 315, k/Niepołomic - Dom Pełen Kultury

Terminy zajęć:

wtorki (Kraków), godz. 19:30-21:00
czwartki (Staniątki), godz. 19:30-21:30
Opłata za dany miesiąc (8 zajęć):
140 zł; instruktorzy aktywni - 70 zł
START:  8 października 2019

 
 
 

 

GIMNASTYKA SŁOWIAŃSKA KOBIET
Staniątki

Gimnastyka Słowiańska Kobiet to stara, tradycyjna forma specjalnej gimnastyki  tylko dla kobiet (na zajęciach łączymy systemy Bieriegini i Tradycję Białoruską). Ten system ćwiczeń składa się z 27 dynamicznych układów ciała, podzielonych na trzy światy słowiańskiej mitologii, po 9 pozycji - Górny świat (Prawia), Środkowy Świat (Jawia), Dolny Świat (Nawia). Gimnastyka ta wpływa na regulację układu hormonalnego kobiet, a także oddziałuje dobroczynnie na psychikę, energetykę oraz żeńską duchowość.

Na czym polega trening Gimnastyki Słowiańskiej i HARMONY:
Zajęcia obejmują zarówno klasyczne ćwiczenia Gimnastyki Słowiańskiej, jak i cały pakiet ćwiczeń pomocniczych, ułatwiających trening, przygotowujących ciało i usprawniających na tyle, że sam trening Słowiański staje się łatwiejszy i przyjemniejszy.
Gimnastyka HARMONY, która stanowi element zajęć, jest kompilacją wielu ogólnorozwojowych ćwiczeń wschodnich, połączonych ze świadomym oddechem, a także relaksacją.
Całość zajęć jest prowadzona w taki sposób, że każda Kobieta, nawet bez wcześniejszego przygotowania ciała, może w nich uczestniczyć i stopniowo usprawniać się ruchowo i energetycznie.

GRUPA MALOKA Staniątki k/Niepołomic
Jest to grupa POCZĄTKUJĄCA (dla każdej dorosłej Kobiety, niezależnie od wieku)

Miejsce: Staniątki 58 k/Niepołomic, MALOKA Staniątki
Terminy: piątki, godz. 18:30-20:00
Opłaty: 100 zł / m-c

ZAPISY: bagua@op.pl
Izabela E. Paletko (tel. 796 871 888)

Rozpoczęcie: 6 marca 2020

 

Ruch to zdrowie - rozpocznij przygodę z Tai Chi, Chi Kung i Gimnastyką Słowiańską

"Ruch to zdrowie" - wielu z nas słyszało zapewne to zdanie wielokrotnie. Wielu też uważało je za wyświechtany frazes.... a prawda wygląda dokładnie tak: jeśli pragniesz zdrowia, niezbędna staje się aktywność ruchowa.

Organizm człowieka jest tak skonstruowany, iż najbardziej witalny, zdrowy i zrównoważony jest wtedy, kiedy dostarczamy mu odpowiednią dawkę ruchu. 
Co to znaczy odpowiednia dawka? Tutaj możemy sięgnąć do genetycznego zapisu w naszym ciele - czyli trybu życia naszych przodków. 
Ludzie dawnych epok żyli radykalnie inaczej niż my. Aktywność fizyczna była stałym elementem życia praktycznie każdego człowieka. Przemieszczano się pieszo, konno, budowano domy własnoręcznie, uprawiano pola narzędziami ręcznymi, dawna praca w fabrykach i życie w mieście również wyglądały zdecydowanie bardziej dynamicznie, jeśli chodzi o ciało ludzkie.

Więcej...

 

TERMINARZ KURSÓW/WARSZTATÓW na rok: 2019
Obserwuj terminarz na bieżąco (mogą się pojawiać modyfikacje)

W miejscu tym znajdziecie aktualną listę kursów, warsztatów, wykładów, zajęć na najbliższe kilka miesięcy. Zapraszamy serdecznie!
 

PAŹDZIERNIK 2019:
26-27 października - KURS Świadomego Żywienia w/g Medycyny Chińskiej (II stopień)

------------------------------------

LISTOPAD 2019:
9-10 listopada - Warsztaty "Energia Zaklęta w Kamieniu"
16 listopada - Wykład "Energia Życia i Receptury Uzdrawiające"
23 listopada - Warsztaty Pieśni Indiańskich i Ceremonialnych
24 listopada - Tradycyjna Majańska Ceremonia KAKAO
------------------------------------

GRUDZIEŃ 2019:
7 grudnia - KURS CHI KUNG (Qigong) - I stopień
13-15 grudnia - Warsztaty Śpiewu Białego (Słowiańskiego, Naturalnego) - Poziom Podstawowy I
21 grudnia
- Specjalny Koncert Duchowy


---------------------------------------------------------------------------------

Informacje i zapisy
 

Kursy, Warsztaty:
e-mail: maloka.szkolenia@gmail.com
tel.
577 658 888

Koncerty Gongów i Mis:
e-mail:
maloka.kontakt@gmail.com
tel. 796 871 888

 

KURS Świadomego Żywienia w/g Medycyny Chińskiej
KURS I stopnia "Pokarm To Energia i Informacja": MALOKA Staniątki, 14-15 marca 2020
KURS II stopnia "Leczenie Poprzez Jedzenie": MALOKA Staniątki, 26-27 października 2019; 23-24 maja 2020

Właściwe żywienie jest KLUCZOWYM elementem, pozwalającym utrzymać organizm z zdrowiu, dobrym samopoczuciu i witalności. To, co zjadamy, ma bezpośredni wpływ na nas, dlatego wiedza o tym powinna być naszą podstawową umiejętnością.

Alternatywą dla współczesnego "szkodliwego" żywienia jest m.in. medycyna chińska, ze swoją wspaniałą dietetyką. Ten system żywieniowo-filozoficzny jest tak kompletny i głęboki, że zastosowany, pozwala na radykalną poprawę naszego zdrowia. Stosowany zaś jako profilaktyka - zwiększa żywotność, witalność i poprawia jakość życia.

Na zajęciach poznacie podstawowe zasady zdrowego, energetycznego żywienia i sposoby na wyeliminowanie szkodliwych dla organizmu produktów ze swojej diety. Poza tym - uzyskacie wiele ciekawych informacji z zakresu filozofii i medycyny chińskiej oraz gotowe przepisy do wykorzystania na co dzień.
W trakcie każdego ze spotkań będziemy przyrządzać posiłki, ćwicząc od razu sposób gotowania dopasowany do naszych potrzeb, dolegliwości, czy danej pory roku.


TERMIN:
KURS I stopnia "Pokarm To Energia i Informacja": MALOKA Staniątki, 14-15 marca 2020
KURS II stopnia "Leczenie Poprzez Jedzenie": MALOKA Staniątki, 26-27 października 2019; 23-24 maja 2020


Więcej...

 

Warsztaty Pieśni Indiańskich i Ceremonialnych
MALOKA Staniątki, 23 listopada 2019

Na warsztatach nauczane będą pieśni tradycji Ameryki Północnej, Środkowej i Południowej oraz pieśni wykonywane w trakcie ceremonii, rytuałów itp. Poznamy pieśni plemion Lakota, Irokezów, Azteków, Majów, Taino, Shipibo i innych. Warsztatom towarzyszyć będą pokazy zdjęć, nagrań i opowieści, prezentujące kulturę rdzennych Indian.

W trakcie spotkania łączymy klasyczne pieśni indiańskie (wykonywane w rdzennym języku), z pieśniami CEREMONIALNYMI (śpiewanymi w języku hiszpańskim oraz angielskim). Uczymy się nastrojowych utworów, które wykonywane są podczas rytuałów na całym świecie - są to pieśni, które mają za zadanie wznosić Ducha, skupić uczestników ceremonii na pozytywnych myślach i wizjach podczas wspólnych praktyk.
Pieśni Ceremonialne są znane i popularne w świecie spotkań i praktyk szamańskich w obu Amerykach i Europie, co umożliwi uczestnikom ich rozpoznanie i wspólne śpiewanie na tego typu spotkaniach.

Jeśli posiadasz swoje własne instrumenty (bębny, grzechotki, przeszkadzajki itp) - zabierz je ze sobą, aby uczestniczyć we wspólnym graniu (nie jest to jednak konieczne).
Zabierz ze sobą również coś do pisania, by zanotować teksty pieśni i ich tłumaczenia. Warto mieć ze sobą dyktafon, aby nagrać poprawne wykonanie pieśni.


TERMIN:
MALOKA Staniątki, 23 listopada 2019

Więcej...

 

KURS CHI KUNG (Qigong)
KURS I stopnia "Podstawowy Chi Kung": MALOKA Staniątki, 7 grudnia 2019

Nauczane techniki oraz wiedza mogą być przydatna dla:
- osób z problemami zdrowotnymi (jako uzupełnienie leczenia, wzmocnienie organizmu, pomoc w oczyszczaniu i usprawnianiu ciała);
- terapeutów ruchowych, artterapeutów, instruktorów, szkoleniowców, coachów, lekarzy, psychoterapeutów (jako wsparcie pacjenta w terapii, bądź też uzupełnienie wiedzy o wschodnie metody pracy z ciałem, oddechem, energią);
- nauczycieli tańca i tancerzy, sportowców (praktyka Chi Kung uczy płynności ruchu, łączenia oddechu z poruszaniem oraz pogłębia samoświadomość);
- praktyków medytacji, Zen itp (Chi Kung można znać jako medytację dynamiczną, dzięki której pozostając w głębokim stanie medytacyjnym, można wykonywać uzdrawiające dla ciała ruchy, rozluźniając je i powodując odblokowanie zastojów, które mogą się pojawiać w medytacji statycznej);
- dla każdej osoby, która chciałaby zastosować mądrość Wschodu w codziennej profilaktyce zdrowotnej.
Kurs stanowi wspaniałe uzupełnienie wiedzy dla terapeutów i instruktorów ruchowych, a także może stać się skuteczną metodą profilaktyki zdrowotnej, dla każdej osoby.

------------

W ramach kursu nauczane i praktykowane są m.in. chińskie zestawy Chi Kung - uzdrawiające techniki oddechowo-ruchowe (na każdym stopniu nauczany jest inny zestaw).

Uczestnicy kursu otrzymują wiele bezcennych informacji na temat oddechu energetycznego, zasad pracy z energią, budowy energetycznej człowieka (w/g Medycyny Chińskiej) i niezbędną wiedzę, pozwalające na samodzielną praktykę Chi Kung lub prowadzenie zajęć dla grupy.
Na kursie przekazywana jest również wiedza na temat energetyki ludzkiego organizmu, form pobierania i sposobu generowania energii życiowej, a także informacje związane z żywotnością, witalnością i zdrowiem każdego z nas.

Dzięki tej wiedzy będzie można wspierać procesy terapii, powrotu do zdrowia, czy też bardziej świadomie stosować samo-uzdrawianie.

Chi Kung to najlepsza profilaktyka zdrowotna jaką możesz sobie codziennie fundować za darmo!TERMIN:
KURS I stopnia "Podstawowy Chi Kung": MALOKA Staniątki, 7 grudnia 2019

Więcej...

 

Warsztaty Śpiewu Białego (Słowiańskiego, Naturalnego)
Poziom Podstawowy (I): MALOKA Staniątki, 13-15 grudnia 2019
Poziom Podstawowy - kontynuacja (II):
MALOKA Staniątki, luty/marzec 2020

Zapraszamy Cię na niezwykłe warsztaty budzenia i potęgowania własnej wewnętrznej mocy poprzez uwolnienie swojego naturalnego, słowiańskiego głosu.
Głosu, który od wieków był znany jako biały śpiew lub zaśpiew - wykorzystywanego do pomnażania energii podczas intensywnego wysiłku fizycznego oraz przy lżejszych pracach gospodarskich lub też na użytek pogłębienia relaksu.
Śpiew jest naturalną umiejętnością, jaką posiada każdy człowiek. Towarzyszy mu od zarania dziejów - wydobycie dźwięków jest bowiem nieodłączną częścią osobowości każdej osoby.

Warsztaty, na które zapraszamy, to praca nad sobą, własnym głosem i odkrywaniem własnego potencjału.

------------

Zajęcia skierowane są do osób:

- które lubią śpiewać i chcą rozwijać swoje umiejętności
- oraz do tych, którzy nie potrafią śpiewać i nie mają żadnego doświadczenia w pracy głosem.

Warsztaty przyczynią się do wykorzystania Twoich możliwości wokalnych w 100%! Przybliżą również elementy tradycji słowiańskiej, a co najważniejsze pomogą uwolnić głos i obudzić wewnętrzną moc płynącą wewnątrz Ciebie.


TERMIN:
Poziom Podstawowy (I): MALOKA Staniątki, 13-15 grudnia 2019
Poziom Podstawowy - kontynuacja (II): MALOKA Staniątki, luty/marzec 2020

Więcej...

 

Koncerty Gongów i Mis
Niepołomice - Staniątki (1-2 razy w miesiącu)


Koncert Gongów i Mis jest niezwykłą “kąpielą” w wibracji o leczniczych właściwościach. Ta starożytna forma generowania głębokich, wielotonowych dźwięków działa na wszystkie poziomy człowieka, regulując ciało, umysł, duszę oraz harmonizując aurę.
Na poziomie fizycznym, dźwięki gongów i mis pomagają przy takich dolegliwościach, jak: napięciowe bóle głowy, migreny,  bolesne miesiączki, problemy z zatokami, nawracające infekcje, wszelkie problemy zdrowotne wywołane stresem, choroby stawów i kręgosłupa (często wywołane chronicznym napięciem), zaburzenia układu nerwowego (depresje, stany lękowe, nadpobudliwość, nerwice).
Na poziomie umysłu i duszy:
Dźwięki te głęboko relaksują, pogłębiają zrozumienie wszelkich zachodzących w nas procesów i przemian, harmonizują pracę obydwu półkul mózgowych. Jeśli popłyniemy za dźwiękiem, nie zagłębiając się w jego analizę (wyciszając umysł) - wejdziemy w stan głębokiej medytacji, otwierając się na niezwykłe wewnętrzne doświadczenia.

TERMINY:

KWIECIEŃ-WRZESIEŃ 2019: przerwa techniczna (remont i rozbudowa Maloki)

godz. 18:30 (zakończenia spotkania ok.20:00)


Koncertuje: Izabela E. Paletko
Koncert jest połączony z relaksacją i wizualizacją uzdrawiającą.

Miejsce: Maloka Staniątki
Staniątki 58, koło Niepołomic (25 km od Krakowa; 12 km od Wieliczki)

https://www.facebook.com/MalokaStaniatki/

Inwestycja: 35 zł

ZE WZGLĘDU NA OGRANICZONĄ ILOŚĆ MIEJSC - KONIECZNE SĄ REZERWACJE
(wystarczy zgłoszenie mailowe lub telefoniczne: maloka.kontakt@gmail.com; tel.796 871 888)

Więcej...

 

Gabinet Terapii HOLISTYCZNEJ - Maloka Staniątki
MALOKA Staniątki 58


W terminie kwiecień - październik/listopad 2019 przerwa remontowo-techniczna Maloki Staniątki (gabinet terapii nieczynny).

Zapraszam do gabinetu terapii HOLISTYCZNEJ w miejscowości Staniątki 58, koło Niepołomic (25 km od Krakowa, 12 km od Wieliczki) na indywidualne sesje, zabiegi, terapie, konsultacje i doradztwo.

Dostępne terapie (dopasowane do indywidualnego przypadku):

-
Konsultacje dietetyczno-uzdrawiające (w/g Tradycyjne Medycyny Chińskiej, wzbogacone ziołolecznictwem i suplementacją)
-
Masaże Misami (kutymi ręcznie w Nepalu)
-
Technika Bowena (zabiegi)
-
Łagodna Bioenergetyka (zabiegi i terapia)
-
Terapia Metamorficzna (zabiegi)
-
Indywidualne zestawy ćwiczeń (dopasowane do sytuacji zdrowotnej, wspierające terapie i leczące dolegliwości)
-
Zabiegi Reiki
-
Sesje/zabiegi Punkty Źródłowej Świadomości (Dotyk Światła)

Terapie i sesje wykonuje: Izabela E. Paletko

Miejsce sesji i zabiegów: Maloka Staniątki
Staniątki 58, koło Niepołomic (25 km od Krakowa; 12 km od Wieliczki)

Więcej...