Tai Chi Tradycyjne - Szkoła YIN-YANG
 

Instruktorzy


Izabela E. Paletko - główna instruktorka krakowskiej szkoły Tai Chi Snake Style
Jerzy Sitko - asystent instruktorki


Izabela E. Paletko

Instruktorka rekreacji ze specjalizacją Kung Fu - Tai Chi. Trening Tai Chi rozpoczęła w 1992 roku.
Pracą z ciałem zajmuje się już od 1987 r, m.in.: Judo, Tae Kwon Do, Kung Fu (styl Białego Żurawia
i Długiej Pięści, Wing Chun), Tai Chi Yang, Yiquan,
Joga (Sivananda i Iyengara), Metoda Feldenkraisa.

Od 2000 r. prowadzi stałe grupy treningowe oraz warsztaty i szkolenia w Krakowie i na terenie całego kraju. Obecnie prowadzi w Krakowie Szkołę YIN-YANG.

W 2009 r. rozpoczęła naukę tradycyjnego, oryginalnego systemu Tai Chi Chuan rodziny Yang, Snake Style. Do roku 2011 prowadziła
małopolski oddział szkoły Yang Tse, której założycielem jest James Blaise - Francja.
 

Informacje dodatkowe:
"Tai Chi Chuan towarzyszy mi już od wielu lat, ruchem i usprawnianiem ciała i umysłu zajmuję się od wczesnej młodości, a kilka ostatnich lat poświęciłam na zwiększanie świadomości
ciała
i odczucie zachodzących w nim procesów. To wszystko spowodowało, że moje rozumienie wewnętrznego treningu jest bardzo głębokie i wykracza poza klasyczne podejście do tematu.

Od 1992 roku trenowałam Tai Chi Yang (był to tzw. Tiger Style - tu przeczytasz więcej: www.taichi-snake.pl), więc trening ten i doświadczenia w praktyce stylu wewnętrznego, pomogły mi szybko zrozumieć i zastosować system Snake Style, którym zajmuję się obecnie.
Niezależnie od nazwy, szkoły i pochodzenia - zasady Tai Chi pozostają te same. Ideą przewodnią tego treningu jest odkrycie i udoskonalenie swojego ciała, zwiększenie witalności, poprawa samopoczucia oraz zwiększenie wewnętrznej MOCY, która pochodzi z samego centrum, a nie jest tylko wynikiem pracy mięśni.
Przykładam dużą uwagę do precyzji przekazu i staram się zaszczepić moim uczniom nawyk autoanalizy, zachęcić ich do pogłębiania swojej samoświadomości - o czym można się przekonać wyłącznie bezpośrednio, na treningu :)"
Iza Paletko

Ukończyła roczną szkołę Metody Feldenkraisa, technikę usprawniania ciała poprzez psychofizyczną pracę
w procesie rehabilitacji i regeneracji organizmu. Jest to doskonała metoda pogłębiania samoświadomości. Wiedzę o ciele, jego motoryce, korekcie sylwetki i kształtowaniu poprawnych nawyków ruchowych pogłębiła na szkoleniu Pilates I stopnia oraz na warsztatach "Zdrowy kręgosłup", "Reha Ball" oraz "Pilates dla kobiet w ciąży".
Posiada uprawnienia
II stopnia do prowadzenia masażu klasycznego z elementami rehabilitacji, które rozszerzała o szkolenia z zakresu masażu chińskiego i akupresury oraz terapii manualnych, a także masażu taoistycznego i podstaw diagnozy wg Medycyny Chińskiej.
Od roku 2012 szkoli się w Technice Bowena - oryginalnej formie terapii ciała. Obecnie ukończyła Moduł
I i IV w Australijskiej Akademii Terapii Bowena (kurs w Polsce): http://bowentechnique.pl

Prowadzi stałe zajęcia Tai Chi, Chi Kung oraz Wschodniej Gimnastyki Terapeutycznej "HARMONY", warsztaty i treningi szkoleniowe dla grup i osób indywidualnych (Progressteron, szkolenia dla firm prywatnych i przedsiębiorstw). Jest indywidualną trenerką rozwoju osobistego. Szkoliła i pracowała m.in.
z nauczycielami, kadrą szkół specjalnych oraz z osobami chorymi.

Od wielu lat interesuje się medycyną i Dietetyką Chińską, a kuchnia Pięciu Przemian towarzyszy jej od 2006 roku. Ukończyła 3-letni kurs Dietetyki Leczniczej Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, gdzie wykłady prowadziła mistrzyni tego tematu - Ina Diolosa z francuskiego Instytutu Avicenny, a także szkolenie "DIAGNOZA
Z JĘZYKA I TWARZY WG TRADYCYJNEJ MEDYCYNY CHIŃSKIEJ - Seminarium dla zaawansowanych".
Prowadzi Warsztaty Kuchni Pięciu Przemian i Dietetyki Chińskiej.
W latach 2009-2011 roku była sekretarzem zarządu Polskiego Towarzystwa Tradycyjnej Medycyny Chińskiej PTTMC, obecnie jest członkiem PTTMC (www.pttmc.org).

Jej pasją jest również  Feng Shui (ukończyła kursy: I, II, III stopień Feng Shui oraz kurs Wędrującej Gwiazdy - Studium Bez Granic, Jacek Kryg, Warszawa).
Dodatkowo - przeprowadza też zabiegi
Reiki (posiada stopień I, II i III-do praktyki własnej), Terapi Metamorficznej oraz masażu misami (autorską metodą).


Dietetyka Chińska, Feng Shui w połączeniu z Tai Chi i Chi Kung i innymi metodami leczniczymi, stały się podstawą jej pracy z ludźmi, stanowiąc kompletny system diagnostyczno-usprawniający. Opiera się on głównie na filozofii i medycynie Wschodu, w połączeniu z innymi, współczesnymi oraz starożytnymi metodami rozwoju osobowości oraz uzdrawiania ciała i umysłu.

Jest współzałożycielką Akademii Wiedzy Alternatywnej IDAO. Prowadzi w niej wykłady: "Dietetyka Chińska"; "Podstawy Medycyny Chińskiej"; "System energetyczny człowieka"; "Terapia kryształami"; "Energia Orgonu"; "Feng Shui. Energia przestrzeni"; "Terapia kręgosłupa"; "Naturalna terapia antyrakowa"; "Wizualizacja, relaksacja, medytacja"; "Chi Kung".
www.wiedza-idao.pl

 

 

Nasze ciało jest bardzo skutecznym narzędziem do przemiany świadomości, wzrostu, a także
osiągania wewnętrznej mocy. Już samo skupienie się na prawdziwych potrzebach własnego organizmu kieruje nasz umysł ze świata zewnętrznego do nieograniczonej przestrzeni wewnątrz nas.
Wykorzystaj to cudowne narzędzie, poszerzaj swoją świadomość i połącz się ze swoim wewnętrznym światem, a jakość twojego życia osiągnie wyższy pułap...

Izabela E. Paletko - Kontakt