W zgodzie z Tradycją - Szkoła YIN-YANG
 

Instruktorzy


Izabela E. Paletko - główna instruktorka szkoły YIN-YANG
Marek Malina - instruktor Tai Chi
Ryszard Bonarek - instruktor Tai Chi


Izabela E. Paletko

Instruktorka rekreacji ze specjalizacją Kung Fu - Tai Chi. Trening Tai Chi rozpoczęła w 1992 roku.
Pracą z ciałem zajmuje się już od 1987 r, m.in.: Judo, Tae Kwon Do, Kung Fu (styl Białego Żurawia i Długiej Pięści, Wing Chun), Tai Chi Yang, Yiquan, Joga (Sivananda i Iyengara), Metoda Feldenkraisa.

Od 2000 r. prowadzi stałe grupy treningowe oraz warsztaty i szkolenia w Krakowie i na terenie całego kraju. Aktualnie prowadzi Szkołę YIN-YANG, z oddziałami w Krakowie i okolicach Niepołomic.

W 2009 r. rozpoczęła naukę tradycyjnego, oryginalnego systemu Tai Chi Chuan rodziny Yang, Snake Style. Do roku 2011 prowadziła
małopolski oddział szkoły Yang Tse, której założycielem jest James Blaise - Francja.
 

Informacje dodatkowe:
"Tai Chi Chuan towarzyszy mi już od wielu lat, ruchem i usprawnianiem ciała i umysłu zajmuję się od wczesnej młodości, a kilka ostatnich lat poświęciłam na zwiększanie świadomości
ciała i odczucie zachodzących w nim procesów. To wszystko spowodowało, że moje rozumienie wewnętrznego treningu jest bardzo głębokie i wykracza poza klasyczne podejście do tematu.
Od 1992 roku trenowałam Tai Chi Yang (był to tzw. Tiger Style - tu przeczytasz więcej: ART), więc trening ten i doświadczenia w praktyce stylu wewnętrznego, pomogły mi szybko zrozumieć i zastosować system Snake Style, którym zajmuję się obecnie.
Niezależnie od nazwy, szkoły i pochodzenia - zasady Tai Chi pozostają te same. Ideą przewodnią tego treningu jest odkrycie i udoskonalenie swojego ciała, zwiększenie witalności, poprawa samopoczucia oraz zwiększenie wewnętrznej MOCY, która pochodzi z samego centrum, a nie jest tylko wynikiem pracy mięśni.
Przykładam dużą uwagę do precyzji przekazu i staram się zaszczepić moim uczniom nawyk autoanalizy, zachęcić ich do pogłębiania swojej samoświadomości - o czym można się przekonać wyłącznie bezpośrednio, na treningu :)"
Indi Iza Paletko

Ukończyła roczną szkołę Metody Feldenkraisa, technikę usprawniania ciała poprzez psychofizyczną pracę w procesie rehabilitacji i regeneracji organizmu. Jest to doskonała metoda pogłębiania samoświadomości. Wiedzę o ciele, jego motoryce, korekcie sylwetki i kształtowaniu poprawnych nawyków ruchowych pogłębiła na szkoleniu Pilates I stopnia oraz na warsztatach "Zdrowy kręgosłup", "Reha Ball" oraz "Pilates dla kobiet w ciąży".
Posiada uprawnienia
II stopnia do prowadzenia masażu klasycznego z elementami rehabilitacji, które rozszerzała o szkolenia z zakresu masażu chińskiego i akupresury oraz terapii manualnych, a także masażu taoistycznego i podstaw diagnozy wg Medycyny Chińskiej.
Od roku 2012 szkoli się w Technice Bowena - oryginalnej formie terapii ciała. Obecnie ukończyła Moduły I-VI w Australijskiej Akademii Terapii Bowena (kursy w Polsce): http://bowentechnique.pl.
W 2015 roku ukończyła 8-dniowy zaawansowany kurs terapii Łagodna Bio-Energetyka, prowadzony przez
Richarda Overly, bezpośredniego ucznia twórczyni metody, Evy Reich.

Prowadzi stałe zajęcia Tai Chi, Chi Kung oraz Wschodniej Gimnastyki Terapeutycznej "HARMONY", warsztaty i treningi szkoleniowe dla grup i osób indywidualnych (Progressteron, szkolenia dla firm prywatnych i przedsiębiorstw). Szkoliła i pracowała m.in. z nauczycielami, kadrą szkół specjalnych oraz z osobami chorymi.

Poza tym, prowadzi indywidualne konsultacje i zabiegi, dobierając metodę pracy do sytuacji i potrzeb danej osoby. Porusza się w szerokim zakresie:
- od ustawiania diety wg zaleceń Medycyny Chińskiej,
- poprzez indywidualne ćwiczenia usprawniająco-lecznicze,
- zabiegi terapeutyczne (Technika Bowena, Terapia Dźwiękiem, Reiki),
- aż do terapii z zakresu rozwoju osobistego (wspierając rozwój i poszerzanie świadomości)
- oraz psychoterapii - stosując Łagodną Bio-Energetykę (metoda ta pozwala odzyskać siły witalne, rozpoznać i przekształcić nieświadome systemy obronne i blokady, przepracować traumy, żałobę, trudne doświadczenia życiowe oraz zaburzenia rozwoju nawet z najwcześniejszych okresów życia. Jest wspaniałym sposobem na terapię dla dzieci i dorosłych pomagając w eliminacji dysfunkcji związanych z niepełnosprawnością, depresją, traumą, nerwicami i innymi chorobami).
 

 

 

Jedną z jej pasji jest odkrywanie, badanie i przystosowanie dla ludzi Zachodu, przekazów starych rdzennych kultur (słowiańskiej, majańskiej, tradycji obu Ameryk, hawajskiej itp). Dlatego też poszukując pradawnej wiedzy podróżuje po świecie, odwiedzając starszyzny plemienne, szamanów i uzdrowicieli oraz ucząc się wielu starych technik, kultury i odmiennego rozumienia rzeczywistości. Nauczycieli znajduje również w naszej kulturze - są to ludzi, którzy podobnie jak ona, szkolą się u swoich nauczycieli starych tradycji.
Jednym z elementów jej poszukiwań jest ukończenie "Kursu Podstawowego Gimnastyki Słowiańskiej dla Kobiet MOC BEREGINI (STRAŻNICZKI)" u Katarzyny Majak, oraz Warsztaty Podstawowe Gimnastyki Słowiańskiej dla Kobiet w Tradycji Białoruskiej. Bardzo dużą wiedzę otrzymała też od Luboswiety, na III stopniach Praktyk Rodowych, wywodzących się z bardzo starej tradycji naszych słowiańskich praprzodków.


Od wielu lat interesuje się medycyną i Dietetyką Chińską, a kuchnia Pięciu Przemian towarzyszy jej od 2006 roku. Ukończyła 3-letni kurs Dietetyki Leczniczej Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, gdzie wykłady prowadziła mistrzyni tego tematu - Ina Diolosa z francuskiego Instytutu Avicenny, a także szkolenia: "DIAGNOZA Z JĘZYKA I TWARZY WG TRADYCYJNEJ MEDYCYNY CHIŃSKIEJ - Seminarium dla zaawansowanych", "Podstawy Medycyny Chińskiej i fizjologia narządów Zang Fu", "Skrócona diagnostyka w akupunkturze", "Diagnoza z pulsu", "RÓŻNICOWANIE WZORCÓW PATOLOGII W MEDYCYNIE CHIŃSKIEJ", "PRZYCZYNY CHORÓB WG MEDYCYNY CHIŃSKIEJ", "DIAGNOSTYKA MEDYCYNY CHIŃSKIEJ WG. HUANG DI NEI JING", "DIAGNOZA Z JĘZYKA", "GOTOWE RECEPTURY ZIOŁOWE".

Prowadzi
KURSY Dietetyki Chińskiej i Kuchni Pięciu Przemian. W latach 2009-2011 roku była sekretarzem zarządu Polskiego Towarzystwa Tradycyjnej Medycyny Chińskiej PTTMC, a w latach 2009-2013 była członkiem-założycielem PTTMC (www.pttmc.org).

Inne kursy i warsztaty, które prowadzi:
"Terapia kręgosłupa. Jak łagodzić bóle i utrzymywać kręgosłup w zdrowiu", "Warsztaty "Energia Orgonu", KURS Chi Kung "Zdrowie w ośmiu ruchach".

Pozostałe techniki i wiedza, którą się posługuje to: Feng Shui (ukończyła kursy: I, II, III stopień Feng Shui oraz kurs Wędrującej Gwiazdy - Studium Bez Granic, Jacek Kryg, Warszawa); Kosmologia i Tradycyjny Kalendarz Majów (odbyła szkolenia u Shuni Giron z Gwatemali oraz Tomasza Czyby); Reiki (posiada stopień I, II i III-do praktyki własnej); Terapia Metamorficzna; Masaż i Terapia Misami (ukończyła I-IV stopień Kursu Uzdrawiania Dźwiękiem Mis Himalajskich u Łukasza Mazurka); Terapia Gongami oraz koncerty (kurs "Masaż Dźwiękiem i Uzdrawianie Gongami"); wiedza i techniki rdzennych kultur obu Ameryk (techniki uzdrawiające, szamańskie, rozwojowe); esencje i ekstrakty roślinne.
W 2015 r. ukończyła kurs "Łagodna Bio-Energetyka" (autorką terapii jest lekarka dr Eva Reich, córka znanego psychologa, psychoanalityka, Wilhelma Reicha, twórcy bioenergetyki).
Czym jest Łagodna Bioenergetyka? Jest to wiele technik terapeutycznych - od rozmowy, ustalenia mechanizmów mających negatywny wpływ na życia, poprzez delikatny Masaż Motyla, Balans energetycznym, aż po odtworzenie bodźców i zapisów z okresu prenatalnego).
Łagodna Bioenergetyka to niezwykle głęboka, a zarazem skuteczna metoda pracy z energią, umysłem, emocjami, historią życia. Może przynieść głębokie przeobrażenia na każdym z tych poziomów - wymaga jednak gotowości na pełną otwartość i woli do spenetrowania trudnych obszarów własnej podświadomości. Terapeuta jest tu osoba wspierającą i towarzyszącą w tym procesie.

W 2016 roku ukończyła kurs "Access The BARS", a następnie w 2017 roku dokonała jego korekty i "odkodowania" na szkoleniu u Katarzyny Metza "Punkty Źródłowej Świadomości (Dotyk Światła)". Technika Katarzyny Metza ma swoje źródło w przekazach anielskich i koryguje błędy w przekazie Access The BARS, czyszcząc tę technikę i przywracając jej pierwotne pochodzenie (Wysokie Wibracje i czyste połączenie ze Źródłem).Wszystkie metody, w których się szkoliła i które poznaje nadal, stały się podstawą jej pracy z ludźmi, stanowiąc kompletny system diagnostyczno-uzdrawiający. Opiera się on głównie na filozofii i medycynie Wschodu i obu Ameryk, w połączeniu z innymi, współczesnymi oraz starożytnymi metodami rozwoju osobowości oraz uzdrawiania ciała i umysłu.
Pracuje indywidualnie i grupowo, zajmując się wielozakresowym wzrostem i rozwojem ludzi, ich przebudzaniem, oczyszczaniem, aktywowaniem naturalnych darów i poszerzaniem świadomości.
W szkole YIN-YANG prowadzi:
- zajęcia początkujące Tai Chi i Chi King (Staniątki k/Niepołomic)
- zajęcia średniozaawansowane i zaawansowane Tai Chi
-
zajęcia Chi Kung zaawansowane
-
GIMNASTYKĘ SŁOWIAŃSKĄ KOBIET
- warsztaty MALOKA STANIĄTKI


Kontakt:
tel. 796 871 888
(pn-pt, 10:30-16:30)
e-mail: bagua@op.pl

 
Izabela E. Paletko, Szkoła YIN-YANG - prezentacja sylwetki
 

Nasze ciało jest bardzo skutecznym narzędziem do przemiany świadomości, wzrostu, a także osiągania wewnętrznej mocy. Już samo skupienie się na prawdziwych potrzebach własnego organizmu kieruje nasz umysł ze świata zewnętrznego do nieograniczonej przestrzeni wewnątrz nas.
Wykorzystaj to cudowne narzędzie, poszerzaj swoją świadomość i połącz się ze swoim wewnętrznym światem, a jakość twojego życia osiągnie wyższy pułap...

Indi Iza Paletko - Kontakt
 


Marek Malina

Trening Tai Chi Snake Style rozpoczął w 2011 roku, wcześniej przez 1,5 roku trenował Ju-Jitsu. 
Aktualny stopień Tai Chi: poziom średniozaawansowany II, asystent instruktorki.
Dodatkowo ukończył I i II stopień Reiki w systemie Naturalnego Uzdrawiania dr. USUI.
Zajmuje się również metodą Theta Healing - ukończył szkolenia THETA HEALING DNA2 - I i II stopień, THETA HEALING MANIFESTING AND ABUNDANCE.
Ukończył Kurs Chi Kung I stopnia "Podstawowy Chi Kung".

Prowadzi:
- zajęcia początkujące Tai Chi i Chi Kung (Kraków)
- zajęcia średniozaawansowane Tai Chi I
- pomocniczo - zajęcia średniozaawansowane Tai Chi II

Kontakt:
tel. 512, 950 151; 606 219 200 


Ryszard Bonarek

Tai Chi Snake Style praktykuje od 2011 roku. Wcześniej ćwiczył: 1980-81 Judo; 1981-85 Karate Kyokushinkai; 1989-90 Karate sportowe.
Aktualny stopień Tai Chi: poziom średnio zaawansowany II, asystent instruktorki.

Prowadzi:
- zajęcia początkujące Tai Chi i Chi Kung (Kraków i Staniątki)
- zajęcia średniozaawansowane Tai Chi I
- pomocniczo - zajęcia średniozaawansowane Tai Chi II

Kontakt:
tel. 600 123 999