W zgodzie z Tradycją - Szkoła YIN-YANG
 

HARMONY Wschodnia Gimnastyka Terapeutyczna


HARMONY to praca z ciałem i umysłem, łącząca różne ćwiczenia i techniki wywodzące się głównie z tradycji Dalekiego Wschodu, rozbudowana o nowoczesne metody treningu i rozwoju.
Ta metoda treningowa jest moim autorskim programem, który stworzyłam w oparciu o wieloletnie doświadczenia w pracy ciało/umysł/duch, a także dostosowując się do potrzeb pewnej grupy ludzi.
Na zajęciach Gimnastyki Terapeutycznej doskonale odnajdą się osoby, które pragną zwiększyć świadomość swojego ciała, w spokojny i harmonijny sposób popracować nad sprawnością oraz poznać i nauczyć się głębokiego relaksu.

Co wykorzystuję na zajęciach?

 - elementy jogi - wybrane asany, sposób pracy z elastycznością ciała oraz formę relaksu leżącego;
 -
Tai Chi Chuan
- ćwiczenia równowagi, techniki oddechowe, ćwiczenia Chi Kung, łączenie ruchu z oddechem, wybrane sposoby pracy z energią;
 - Metodę Feldenkraisa
- pracę ze świadomością ciała, układy rozwijające zakres naszych ruchów, sięganie umysłem do głębszych obszarów organizmu
;
 - elementy masażu - zarówno automasażu jak i masażu z partnerem (głównie Masażu Chi Kung);
 - różne formy wizualizacji i relaksacji - wykorzystuję je głównie w ćwiczeniach medytacyjnych i relaksacyjnych  na końcu każdego treningu i w czasie Chi Kung;
 - oraz wiele innych ciekawych metod :)

Wschodnia Gimnastyka Terapeutyczna "HARMONY" łączy w jedno ciało i umysł.
Poprzez świadomość własnego ciała pozwala odkryć blokady i stany emocjonalne dotąd ukryte w podświadomości; poprzez świadomość oddechu pozwala na kierowanie swoją energią i postrzeganie stanu fizyczno-energetycznego ciała.

Zalety Gimnastyki "HARMONY":
 
- pomaga rozładować stres
 - poprawia koncentrację
 - wpływa kojąco na system nerwowy
 - poprawia samopoczucie
 - ćwiczenia relaksacji uruchamiają wyobraźnię
 - regularne ćwiczenie uelastycznia mięśnie, stawy, ścięgna.

Ta forma treningu jest bezpieczna i dostępna dla każdego, niezależnie od jego wieku i kondycji. Polecam ją zwłaszcza osobom zestresowanym, przepracowanym, pragnącym zaznać ruchu bez nadmiernego obciążenie dla organizmu.
Doskonale sprawdza się w przypadku osób, które nie chcą bądź nie mogą uprawiać aerobiku itp, szukają ćwiczeń, które nie obciążają organizmu, a także osób, które poszukują czegoś więcej niż rekreacja.
Gimnastyka Terapeutyczna jest bardzo skuteczna w profilaktyce zdrowotnej, oczywiście pod warunkiem, że ćwiczymy systematycznie i ze zrozumieniem.


Instruktorka: Izabela E. Paletko

Kontakt i zapisy - TUTAJ
Terminy i miejsca zajęć - TUTAJ
Regulamin zajęć - TUTAJ

Strój i akcesoria treningowe - TUTAJ