W zgodzie z Tradycją - Szkoła YIN-YANG
 

Artykuły, informacje - Zdrowie


Maloka Staniątki - Gabinet Terapii HOLISTYCZNEJ

Zapraszam do gabinetu terapii HOLISTYCZNEJ w miejscowości Staniątki 58, koło Niepołomic (25 km od Krakowa, 12 km od Wieliczki) na indywidualne sesje, zabiegi, terapie, konsultacje i doradztwo.

Zabiegi, terapie, konsultacje:

Konsultacje dietetyczno-uzdrawiające
(w/g Tradycyjne Medycyny Chińskiej, wzbogacone ziołolecznictwem i suplementacją)

Dietetyka chińska zwraca szczególną uwagę na zrozumieniu potrzeb własnego organizmu, odpowiednie dopasowanie menu oraz jego konsekwentne stosowanie. Dzięki nastawieniu na biowitalność pożywienia i na usunięciu z diety elementów, które nam szkodzą - otrzymujemy kompletne, pełnowartościowe i smaczne menu, którym możemy się wzmacniać, uzdrawiać, harmonizować i zwiększać swój potencjał energetyczny.
Ważne! Czasami, aby terapia była skuteczna, należy wprowadzić zmiany w życiu, dotyczące innych aspektów niż dieta (od suplementacji, po sprawy dotyczące snu, "higieny" życia, "higieny" mentalnej itp elementów).
więcej...
-------------


Masaże Misami (kutymi ręcznie w Nepalu)
Masaż misami nepalskimi to doświadczenie jedyne w swoim rodzaju. Intensywna fala dźwiękowa wydobywana poprzez uderzenie w misę, głęboko penetruje organizm i pole energetyczne człowieka.
W trakcie sesji komórki organizmu i cała struktura ciała poddawane są szczególnej wibracji, uwalniając nagromadzone napięcia, stres i niezwykle głęboko relaksując.
Po zabiegu organizm wraca do naturalnego stanu homeostazy, czyli specyficznego dla siebie stanu uporządkowania i harmonii, co sprzyja samouzdrawianiu.
więcej...
-------------

Technika Bowena (zabiegi)
Technika ta polega na delikatnym przemieszczaniu tkanek w określonych punktach ciała. Ruchy te wysyłają sygnały do wnętrza organizmu, przywołując stan naturalnie zrelaksowanej tkanki (który jest zapisany głęboko w pamięci naszych komórek - należy go tylko przywołać).
Pomiędzy kolejnymi partiami ruchów robi się krótkie przerwy, aby organizm miał możliwość zainicjować proces samoleczenia. Technika Bowena jest wskazana DLA KAŻDEGO. Może wspomóc uzdrawianie w prawie każdym przypadku, a u osób zdrowych - przywołać stan relaksu, odprężenia ciała i umysłu.
W moim osobistym odczuciu jest ona niczym gra na instrumencie - porusza pewnymi obszarami w ciele, niczym strunami, powodując poprzez wibracje poruszenia energii.
więcej...
-------------

Łagodna Bioenergetyka (zabiegi i terapia)
Metodę tę stworzyła Eva Reich, córka Wilhelma Reicha (naukowca zaangażowane w wiele projektów, m.in odkrywcę i propagatora energii Orgonu).
Metoda ta pozwala odzyskać siły witalne, rozpoznać i przekształcić nieświadome systemy obronne i blokady, przepracować traumy, żałobę, trudne doświadczenia życiowe oraz zaburzenia rozwoju nawet z najwcześniejszych okresów życia. Jest wspaniałym sposobem na terapię dla dzieci i dorosłych pomagając w eliminacji dysfunkcji związanych z niepełnosprawnością, depresją, traumą, nerwicami i innymi chorobami).
Czym jest Łagodna Bioenergetyka? Jest to wiele technik terapeutycznych - od rozmowy, ustalenia mechanizmów mających negatywny wpływ na życia, poprzez delikatny Masaż Motyla, Balans Energetycznym, aż po odtworzenie bodźców i zapisów z okresu prenatalnego.
Łagodna Bioenergetyka to niezwykle głęboka, a zarazem skuteczna metoda pracy z energią, umysłem, emocjami, historią życia. Może przynieść głębokie przeobrażenia na każdym z tych poziomów - wymaga jednak gotowości na pełną otwartość i woli do spenetrowania trudnych obszarów własnej podświadomości. Terapeuta jest tu osoba wspierającą i towarzyszącą w tym procesie.
-------------

 

 

 

Terapia Metamorficzna (zabiegi)
Technika ta ma na celu głęboką transformację wewnętrzną. Wspomaga przemianę osobowości oraz realizację własnego potencjału.
W czasie zabiegu terapeuta delikatnie dotyka punktów na stopach, dłoniach i głowie, pobudzając przepływ energii życiowej pacjenta. Poprzez delikatny dotyk szczególnych punktów na stopach, zwanych w refleksologii punktami kręgosłupa, można wywołać wyraźne pozytywne zmiany u pacjentów.
Terapia Metamorficzna pracuje z okresem płodowym - pomaga usunąć zakodowane w okresie płodowym schematy, usuwa blokady. Dzięki temu pomaga uruchomić drzemiące w nas możliwości, zerwać z ograniczeniami i ominąć piętrzące się w życiu przeszkody.
więcej...
-------------

Indywidualne zestawy ćwiczeń
(dopasowane do sytuacji zdrowotnej, wspierające terapie i leczące dolegliwości)

Tematy zajęć:
- indywidualne zajęcia Chi Kung (ćwiczenia oddechowo-ruchowe, zwane często medytacją w ruchu);
- indywidualne zajęcia ogólnorozwojowe dla osób z dolegliwościami ciała, lub jako ćwiczenia wspierające uzdrawianie i sesje terapeutyczne (dla wszystkich, którzy tego potrzebują);
- indywidualne zajęcia ruchowo-relaksacyjne dla osób poważnie chorych (jako alternatywa lub uzupełnienie terapii manualnych - np dla osób z SM).

-------------

Zabiegi Reiki
Zabieg Reiki polega na przykładaniu dłoni do ciała i przekazaniu energii w miejsca, które tego potrzebują. W rezultacie dochodzi do uzdrowienia, transformacji, realizacji zamierzeń. Reiki wspiera naturalny proces samouzdrawiania.
W zabiegu Reiki dotyk zasilony Uniwersalną Energią uwalnia wszelkie blokady, oczyszcza ciało, zasilając je nową energią. Doskonale sprawdza się w zwalczaniu stresu, wycisza i uspokaja.
więcej...
-------------

Sesje/zabiegi Punkty Źródłowej Świadomości (Dotyk Światła)
Punkty Źródłowej Świadomości to Narzędzie Światła i Miłości  - jest to Dekoder, który usuwa programy i kody narzucane nam zarówno w tym wcieleniu, jak i w innych inkarnacjach. Uzdrawia przeszłe życia, pobudza pracę szyszynki, pomaga w osiągnięciu wyższych stanów świadomości, uzdrawia ciało.
Sam zabieg to bardzo przyjemny, relaksujący dotyk energetyczny, który został przekazany z Poziomu Światła i Miłości. Jego zadaniem jest uwolnienie od zastałych i ograniczających punktów widzenia, programów i schematów przez które przestaliśmy kreować życie jakiego zawsze pragnęliśmy. Dotyk Światła wpływa dosłownie na każdy aspekt naszego życia.

więcej...
-------------

Koncerty Gongów i Mis
Koncert Gongów i Mis jest niezwykłą “kąpielą” w wibracji o leczniczych właściwościach. Ta starożytna forma generowania głębokich, wielotonowych dźwięków działa na wszystkie poziomy człowieka, regulując ciało, umysł, duszę oraz harmonizując aurę.
Na poziomie fizycznym, dźwięki gongów i mis pomagają przy takich dolegliwościach, jak: napięciowe bóle głowy, migreny,  bolesne miesiączki, problemy z zatokami, nawracające infekcje, wszelkie problemy zdrowotne wywołane stresem, choroby stawów i kręgosłupa (często wywołane chronicznym napięciem), zaburzenia układu nerwowego (depresje, stany lękowe, nadpobudliwość, nerwice).
Na poziomie umysłu i duszy:
Dźwięki te głęboko relaksują, pogłębiają zrozumienie wszelkich zachodzących w nas procesów i przemian, harmonizują pracę obydwu półkul mózgowych. Jeśli popłyniemy za dźwiękiem, nie zagłębiając się w jego analizę (wyciszając umysł) - wejdziemy w stan głębokiej medytacji, otwierając się na niezwykłe wewnętrzne doświadczenia.

Koncert jest połączony z relaksacją leżącą i wizualizacją uzdrawiającą.

więcej...


Terapie i sesje wykonuje:

Izabela E. Paletko
Wiele lat praktyki ciała w połączeniu z rozwojem umysłu i ducha pozwoliło mi stworzyć bazę do nauczania ludzi o metodach wzrostu witalności, odzyskiwania wewnętrznej siły i wzmacniania organizmu oraz ducha.
Ponieważ pasjonuje mnie wiedza Wschodu i rdzennych kultur obu Ameryk, w tym szamanizm i uzdrawianie - ciągle rozwijam się w tym kierunku. Wszystkie metody, w których się szkoliłam i które poznaję nadal, stanowią kompletny i bogaty system diagnostyczno-uzdrawiający. Opiera się on głównie na filozofii i medycynie Wschodu i obu Ameryk, w połączeniu ze współczesnymi oraz starożytnymi metodami rozwoju osobowości oraz uzdrawiania ciała i umysłu.
Pracuje indywidualnie i grupowo, zajmując się wielozakresowym wzrostem i rozwojem ludzi, ich przebudzaniem, oczyszczaniem, aktywowaniem naturalnych darów oraz poszerzaniem ludzkiej świadomości.
Poza standardowym zakresem terapii manualnych, pracy z ciałem i umysłem, w indywidualnych przypadkach stosuję również dużo bardziej niekonwencjonalne metody (w tym uzdrawianie szamańskie, sesje jasnowidzenia i doradztwo duchowe).

Każdy człowiek jest inny, każdy przypadek wymaga odrębnego prowadzenia, nie ma żadnych standardów dla wszystkich. Często, aby dojść do źródła problemu, należy zagłębić się w strefy, które wydają się zupełnie nie powiązane z tym, co aktualnie dolega - a nierzadko, spotkać z nieznanym...
Każda choroba ciała i umysłu ma swoje źródło w "chorobie duszy", dlatego też uzdrawianie samego ciała jest tak niedoskonałe i rzadko przynosi zamierzony efekt uzdrowienia.
Istota ludzka to całość - ciało, umysł, Duch.
Nigdy nie oddzielaj się od różnych aspektów siebie, pozostań Jednością.


Miejsce sesji i zabiegów:

Maloka Staniątki
Staniątki koło Niepołomic (25 km od Krakowa; 12 km od Wieliczki)

https://www.facebook.com/MalokaStaniatki/
 

Inwestycja:

Pierwsze spotkanie - jest to konsultacja, w trakcie której omawiamy problem, dobieramy formę terapii i ustalamy ewentualne dodatkowe zalecenia, które pogłębią terapię i będą wspierające w całym procesie. Na pierwszym spotkaniu, poza diagnozą i doborem terapii, odbywa się również pierwszy zabieg lub ćwiczenia, sesja, konsultacja itp.

Kolejne spotkanie - w trakcie kolejnych spotkań prowadzimy kontynuację rozpoczętej terapii (rozmowy, zalecenia, odkrywanie kolejnych warstw wymagających uzdrowienia, zabiegi lecznicze itp).
Bardzo rzadko zdarza się, że wykonujemy tylko określony zabieg (krótkie spotkanie ok. 45 minut), bez przeprowadzania globalnej terapii (dotyczy to głównie zaleceń dietetycznych, zestawów ćwiczeń i sporadycznie Reiki, masażu misami lub Bowena).


 

TERAPIA - osoby dorosłe (i dzieci powyżej 15 lat):
Terapia to ciąg spotkań, w których pracujemy nad kluczowymi tematami stanowiącymi przyczynę dolegliwości i  zaburzeń. W trakcie spotkań zarówno rozmawiamy, jak i opracowujemy dalszy ciąg wspólnej pracy i uzdrawiania określonych tematów.

- pierwsze spotkanie - 120 zł
- kolejne spotkanie (1-1,5 godz.) - 100 zł
- kolejne spotkanie (2-3 godz.) - 200 zł
- Łagodna Bioenergetyka: Balans skrócony - 150 zł
- Łagodna Bioenergetyka: Balans pełny - 200 zł
- Łagodna Bioenergetyka: Masaż Motyla - 120 zł
- Łagodna Bioenergetyka: praca z traumami - 150 zł
- konsultacja dietetyczna dla osób korzystających z innych zabiegów w gabinecie - +60 zł
- oczyszczanie energetyczne ciała i aury (2 godz.) - tylko w specjalnych przypadkach! - 300 zł


POJEDYNCZE ZABIEGI - 45-60 minut (bez terapii globalnej) - osoby dorosłe (i dzieci powyżej 15 lat):
- indywidualne zestawy ćwiczeń: druga wizyta (nowe ćwiczenia i korekta pierwszego zestawu) - 80 zł
- konsultacja dietetyczna: druga wizyta - 80 zł
- pojedyncze sesje Terapii Metamorficznej - 90 zł
- pojedyncze sesje Reiki - 90 zł
- pojedyncze sesje Punkty Źródłowej Świadomości (Dotyk Światła) - 90 zł
- pojedyncze zabiegi Techniki Bowena - 80 zł
- masaż misami: pojedynczy (i/lub pierwszy z serii) - 80 zł
- masaż misami: opłata przy serii min. 8 zabiegów - 60 zł/masaż


Dodatkowo (na życzenie klienta i jeśli okaże się to potrzebne):
- ogólne porady dotyczące zmian życiowych, mentalnych, wpierające proces itp - GRATIS
- sesje jasnowidzenia - 120-300 zł

-------------

Dzieci do 4lat:
- zabiegi Bowena - 30 zł
- Łagodna Bioenergetyka: Masaż Motyla - 50 zł
- sesje Terapii Metamorficznej - 30 zł
- sesje Reiki - 30 zł

Dzieci 5-14 lat:
- zabiegi Bowena - 50 zł
- Łagodna Bioenergetyka: Masaż Motyla - 80 zł
- Łagodna Bioenergetyka: Balans skrócony - 70 zł
- sesje Terapii Metamorficznej - 50 zł
- sesje Reiki - 40 zł* Podane opłaty to kwoty NETTO. Dla osób, które chciałyby otrzymać fakturę - należy zgłosić ten fakt W DNIU ZAPISÓW (nie później niż 7 dni PRZED terminem spotkania).
 


Zapisy:
 
Zadzwoń lub napisz i umów się.
Istotne! W przypadku dużej ilości Klientów, możliwy dłuższy czas oczekiwania na terapię (na pierwsze spotkanie).
Ze względu na ograniczoną ilość czasu, preferuję kontakt mailowy (proszę cierpliwie oczekiwać na odpowiedź, ze względu na ogromną ilość pracy, może się ona opóźniać). Będę wdzięczna za wyrozumiałość :)


tel.
(poniedz.-piątek, godz. 10:30 - 16:30):
796 871 888

 
e-mail (podaj swoje dane i telefon oraz krótko opisz dolegliwości):
maloka.kontakt@gmail.com

 

Koncerty Gongów i Mis

Izabela E. Paletko - Staniątki koło Niepołomic
tel. 796 871 888
e-mail:
maloka.kontakt@gmail.com
www.harmonica.pl
https://www.facebook.com/MalokaStaniatki/


Rafał Cichy-Choroniewski - Kraków
tel.
602 734 528
e-mail:
cichus@tlumaczenia.com.pl
www.koncertygongowe.pl

 


Polecani specjaliści

Rehabilitacja, masaż leczniczy, terapia manualna
Jacek Majeran
Zabiegi: Kraków, ul. Olszańska 16
tel. 606 807 905
e-mail: jackmed.pl@op.pl

Refleksologia
Ewa Majeran
Zabiegi:  Kraków, ul. Kielecka 17
tel. 608 460 191
e-mail: jackmed.pl@op.pl

Masaż Shiatsu
Artur Zenowicz
Zabiegi: Kraków (ustalane z klientem)
tel. 885 697 332
e-mail:
terapia-wschodu@wp.pl
www.terapia-wschodu.pl

Specjalista medycyny chińskiej

dr Mariusz Giżycki - Kraków, ul. Fałata 12/5
tel. 507 154 289